patronat medialny

TVP SZCZECIN POLSKIE RADIO SZCZECIN KURIER SZCZECIŃSKI
  • Tomasz Max Kuczyński
  • Jest absolwentem Akademii Marioli Miklaszewskiej w Warszawie, ukończył wiele kursów florystycznych u polskich i zagranicznych mistrzów. Posiada wykształcenie plastyczne, studiował także architekturę wnętrz. Startował w wielu konkursach, brał udział w wystawach. Obecnie prowadzi wiele szkoleń i pokazów w całej Polsce i to daje mu najwięcej przyjemności i satysfakcji.
    Nagrody i osiągnięcia:
    Międzynarodowy Mistrz Polski Juniorów we Florystyce 2005/2006;
    Międzynarodowy Mistrz Polski Juniorów we Florystyce 2010/2011;
    II Europejski Wicemistrz Juniorów we Florystyce 2011;
    I Międzynarodowy Wicemistrz Polski we Florystyce 2012/2013;
    II miejsce na Międzynarodowym Konkursie OASIS RAINBOW 2012;
    Mistrz Polski we florystyce w kategorii seniorów 2014/2015;
    I miejsce w konkursie na najbardziej innowacyjny pomysł podczas EUROFLEURS 2011.
    Jest także oficjalnym ambasadorem firmy OASIS.

  • Katarzyna Greta Szymkowiak
  • Magister ogrodnictwa, wykwalifikowana florystka, nauczyciel branżowy, dyplomowana Mistrzyni Florystyki oraz właścicielka firmy Gretaflowers, która działa na rynku polskim oraz zagranicznym od dziesięciu lat. W życiu uparcie dąży do celu, uwielbia nowe wyzwania i szybką jazdę na rolkach, nie lubi bezczynności. Jest laureatką wielu konkursów i uczestnikiem wielu pokazów i wystaw. Do swoich największych osiągnięć zalicza uzyskanie tytułu Wicemistrza Polski podczas VIII Międzynarodowych Mistrzostw Florystycznych Polski oraz realizację dekoracji kwiatowych na pierwszą oficjalną wizytę Jego Królewskiej Mości Króla Wilhelma Aleksandra i Jej Królewskiej Mości Królowej Maximy. Od niemal sześciu lat uczy florystyki i tę część florystyki uwielbia. Jest szczęśliwa, że łączy pasję z rozwojem zawodowym.

  • Piotr Salachna
  • Międzynarodowy sędzia florystyki, dyplomowany mistrz florystyki, adiunkt na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, kierownik Podyplomowych Studiów Florystyka ZUT. Dwukrotny laureat Międzynarodowych Mistrzostw Florystycznych Polski. Pełni funkcję egzaminatora OKE na państwowych egzaminach zawodowych. Przewodniczy komisji nadającej tytuły mistrzowskie w zawodzie florysta w Warszawie, Krakowie i Szczecinie. Współautor pierwszego w kraju programu nauczania dla zawodu florysta oraz autor kilkudziesięciu artykułów na temat roślin i florystyki publikowanych w czasopismach branżowych i na portalu forum.kwiatowe.pl. Od kilku lat uczy przedmiotu rośliny ozdobne w najlepszej szkole florystycznej w Polsce - Akademii Marioli Miklaszewskiej. Swoje prace prezentował na wielu wystawach, m.in. w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie (lata 2002 - 2005), w Łazienkach Królewskich w Warszawie (2005), w Muzeum Narodowym w Szczecinie (2007), na wszystkich edycjach Plenerowej Wystawy Florystycznej Pamiętajcie o ogrodach na Wałach Chrobrego w Szczecinie (lata 2008 - 2014). Był autorem pokazów florystycznych w Polsce i za granicą. Pełnił rolę przewodniczącego jury VIII Międzynarodowych Mistrzostw Florystycznych Polski. Ostatnio podnosi kwalifikacje uczestnicząc w warsztatach z najlepszymi florystami świata

  • Marek Kucharski
  • Mistrz florystyki, Wicemistrz Dolnego Śląska. Brał udział w II Międzynarodowych Mistrzostwach Florystycznych Polski. Autor i uczestnik licznych wystaw florystycznych, w tym międzynarodowych, prezentacji plenerowych (Szczecin, Opole, Wrocław) oraz land artu. Wykładowca w szkole Kwitnące Horyzonty - Edukacja Florystyczna w Opolu. Prowadzi szkolenia, warsztaty (np. cykliczne w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu) - w tym dla dzieci i seniorów oraz pokazy florystyczne (np. Targi Gardenia, hurtownia Róża). Współpracuje z czasopismem Nasz dom i ogród - FLORA. "Florystyka to dziedzina sztuki, w której mogę spontanicznie wyrażać siebie poprzez grę form, kształtów oraz barw - od tworzenia małych kompozycji, delikatnych drobiazgów po duże formy przestrzenne, w tym plenerowe. Moim konikiem jest susz roślinny. Sztuką jest dawanie roślinom drugiego życia".

  • Agnieszka Mitko-Kominek
  • Mistrz florystyki, sędzia florystyczny, członek komisji sędziowskich egzaminów florystycznych i mistrzowskich w Polsce. Absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych, Wyższej Szkoły Pedagogiki Specjalnej i Szkoły Florystycznej Małgorzaty Niskiej. Od 2004r. jest właścicielką Pracowni Florystycznej we Wrocławiu. Współpracuje z wieloma uznanymi florystami z Polski i Europy. Prowadzi pokazy, szkolenia, organizuje wystawy i warsztaty, pisze o florystyce, szkoli nauczycieli oraz prowadzi zajęcia z arteterapii. Jest nauczycielem florystyki w Europejskiej Szkole Zawodów Artystycznych w Bukowcu. Od 2005 roku na stałe współpracuje z czasopismem Nasz Dom i Ogród - FLORA. Od trzech lat na rynku we Wrocławiu organizuje plenerową wystawę Pokaz rusałek i świtezianek.

  • Magdalena Maria Bielecka
  • Absolwentka architektury krajobrazu i Podyplomowych Studiów Florystyka ZUT w Szczecinie. Swoim zamiłowaniem do kreowania za pomocą roślin przestrzeni - małych i dużych - dzieli się na co dzień z uczniami ZSCKR im. W. Witosa w Boninie. W wystawie florystycznej Pamiętajcie o ogrodach, dzięki której ma możliwość rozwijania swojej pasji oraz zdobycia kolejnych doświadczeń zawodowych, bierze udział po raz piąty.


  • Michał Czapiewski, Piotr Małolepszy
  • Michał Czapiewski - absolwent studiów inżynierskich na kierunku Architektura i Urbanistyka na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym, uczestnik kursów Polskiej Szkoły Florystycznej oraz wielu innych szkoleń o tematyce florystycznej. Obecnie student studiów magisterskich na kierunku Architektura i studiów inżynierskich na kierunku Budownictwo. Od lat związany z rodzinną kwiaciarnią, którą obecnie prowadzi wspólnie z mamą. W swoich pracach łączy umiejętności florystyczne z wiedzą inżynierską, tworząc swoistą kompilację form architektonicznych z formami florystycznymi. W jego pracach widoczne jest wzajemne przenikanie się tych dwóch dyscyplin.

    Piotr Małolepszy - absolwent studiów magisterskich na kierunku Budownictwo (Konstrukcje Budowlane i Inżynierskie). Obecnie pracuje w biurze inżynieryjnym zajmującym się konstrukcjami związanymi z energetyką wiatrową. W wolnym czasie aktywnie udzielający się w słupskiej kwiaciarni. Jego pasją jest przenikanie form organicznych do inżynierii lądowej i odwrotnie - form inżynieryjnych do florystyki.

  • Monika Dłużyk-Marciniak, Kwiaciarnia Pod żółtą różą
  • Wraz z mężem, ceramikiem, stworzyła w Szczecinie autorską kwiaciarnię - galerię Pod żółtą różą. Kocha kwiaty i psy, ale psy bardziej. Autorka florystycznego bloga, w którym przez pryzmat swojej kwiaciarni patrzy na świat i ludzi. Twierdzi, ze potrafi oczarować kwiatami :)





  • Maja Felińska, Pracownia Otwarta
  • Otwarta, kreatywna i uparta. "Nie boję się wyzwań. Projektuję wnętrza, układam kwiaty i prowadzę warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych. W 2013 założyłam Pracownię Otwartą (wnętrza, kwiaty i warsztaty), w której odmieniam i dopieszczam wnętrza moich klientów. Na co dzień siłę daje mi wsparcie najbliższych. Kocham uczyć się i stale podnoszę swoje kwalifikacje. Dla mnie jakość tkwi w szczegółach, dlatego dbam o precyzję wykonania każdego zlecenia. Marzę o kursie mistrzowskim i nawiązaniu współpracy, która w pełni wykorzysta mój potencjał twórczy. Mam na koncie tytuł II Wicemistrza w I Krajowych Mistrzostwach Florystycznych Pomorza Zachodniego. Pamiętajcie o Ogrodach to stały punkt w moim kalendarzu od 2012 roku. W wolnych chwilach prowadzę blog i fanpage, na który serdecznie zapraszam: www.pracownia-otwarta.pl.

  • Agnieszka Barbara Gostomczyk
  • Na co dzień nauczycielka biologii, architektury krajobrazu i florystyki w ZSCKR w Boninie. "Wszystkie te dziedziny są moją wielką pasją i niemal całym życiem. Wszyscy żyjemy pod tym samym niebem, ale nie wszyscy mamy ten sam horyzont, a ja wciąż swój horyzont przesuwam jak najdalej, poznając wciąż nowe formy i sposoby na wyzwolenie swojej artystycznej duszy".







  • Agnieszka Grabowska-Ziętek, Pracownia florystyczno-rękodzielnicza Kwiatostan Umysłu
  • Architekt krajobrazu, dyplomowana florystka - absolwentka Podyplomowych Studiów Florystyka ZUT w Szczecinie. Z kwiatów i drutu ozdobnego zrobi prawie wszystko. Entuzjastka biżuterii i kreacji floralnych. Obecnie realizuje autorskie projekty pod szyldem pracowni florystyczno-rękodzielniczej Kwiatostan Umysłu, której jest właścicielką. W tym roku drugi raz na wystawie florystycznej Pamiętajcie o ogrodach - to raczej pewne, że nie ostatni.



  • Emilia Kapka-Czerwińska, Pracownia Florystyczna Artemi
  • Właścicielka Pracowni Florystycznej Artemi. Absolwentka Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Szczecińskiej oraz Podyplomowych Studiów na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska na Politechnice Poznańskiej. "Swoją przygodę z kwiatami rozpoczęłam od uczestnictwa w jednym z kursów prowadzonych przez Polską Szkołę Florystyczną w Poznaniu. Rozwijanie pasji spowodowało, iż w zeszłym roku ukończyłam Podyplomowe Studia Florystyka ZUT w Szczecinie. W Plenerowej Wystawie Florystycznej Pamiętajcie o Ogrodach mam przyjemność uczestniczyć po raz drugi. Bez kwiatów, architektury oraz tańca bardzo ubogi byłby dla mnie świat".

  • Monika Klimowicz
  • "Ja - z powołania i wykształcenia dyplomowana florystka, składająca się z miliarda części osobowość, która uwielbia wpatrywać się wieczorami w migoczące światła miast i w pędzące po niebie chmury, szukająca ciągle ciszy i spokoju, dusza lekko artystyczna, niepokorna, uśmiechnięta i bywa, że pyskata."






  • Łukasz Krytkowski, Zielony Kombinat
  • "O sobie pisać najtrudniej, bo u mnie, jak w prawdziwym twórczym kombinacie, łączy się wiele pasji: florystyka, architektura krajobrazu, muzyka w swojej średniowiecznej odmianie, projektowanie grafiki, podróże rowerowe i samochodowe… i w tym samym momencie, gdy śpiewam chorał z Projektem "Wschód - Zachód", myślę o kwiatach dla narzeczonych, opracowuję plakat dla znajomych z Rowerowego Szczecina, przygotowuję testy dla uczennic florystyki i próbuję załadować wszystkie kwiaty do mojego garbusa. Wszystko to połączone w Zielonym Kombinacie, który tuż po wystawie należy sprawdzić, począwszy od strony zielonykombinat.blogspot.com, poprzez facebook’owy fanpage, kończąc na wizycie w moim punkcie stacjonarnym. Zapraszam!!!"

  • Anna Kubiak, Kwiaciarnia Zielona Moda
  • Architekt krajobrazu. Od 2012 roku właścicielka kwiaciarni i pracowni Zielona Moda w Szczecinie, w której można oglądać obrazy z roślin oraz inne niepowtarzalne kompozycje roślinne. Ukończyła Akademię Rolniczą w Szczecinie - kierunek Architektura Krajobrazu oraz planowanie przestrzenne na Politechnice Wrocławskiej w 2011roku. W Plenerowej Wystawie Florystycznej Pamiętajcie o ogrodach bierze udział po raz szósty.



  • Małgorzata Makarewicz
  • Florystyka przez wiele lat była moją pasją i odskocznią od codzienności. Od dwóch lat pracuję wśród kwiatów. Moje hobby stało się moim zawodem. Praca w kwiaciarni daje mi wiele satysfakcji. Dodatkowo prowadzę zajęcia florystyczne - współpracuję z przedszkolami, szkołami i klubami dla dzieci. Roześmiane buzie małych kwiatowych czarodziei to największa nagroda i motywacja do dalszej pracy i dzielenia się swoją pasją z innymi



  • Katarzyna Kryś, Kwiaciarnia Możliwości
  • Prowadzi Kwiaciarnię Możliwości. Wszystko co występuje w naturze ciąg dalszy ma w naszej kwiaciarni. "W Plenerowej Wystawie Florystycznej Pamiętajcie o ogrodach bierzemy udział już siódmy raz. I po raz kolejny naszym mottem będzie przekazanie emocji poprzez kwiaty". W wykonaniu pracy udział bierze także Katarzyna Nowerska.




  • Krystyna Malman-Bodnar
  • Jest pedagogiem z wykształcenia, ale jej pasją jest sztuka. Florystyka, piękno kwiatów, orientalne podróże, ratowanie zwierząt oraz malarstwo flamandzkie są jej najbliższe. Jest związana od samego początku z wystawą florystyczną Pamiętajcie o ogrodach. Dwa lata z rzędu wygrała konkurs florystyczny w Roroosendaal w Holandii. Zajęła się też malowaniem farbami olejnymi, ale to dopiero początek...

  • Małgorzata Nowicka, Maria Szałańska (współautorka), Kwiaciarnia Weranda
  • W świecie roślin od dziecka, w świecie florystyki od czterech lat. Absolwentka Podyplomowych Studiów Florystyka ZUT w Szczecinie. Uczestniczka warsztatów i pokazów florystycznych prowadzonych przez czołowych florystów z Polski i Europy. Od trzech lat prowadzi własną pracownię florystyczną: Margaret’s Flowers, a od 1,5 roku Kwiaciarnię Weranda. Pierwsza fascynacja (fotografia) pozwala jej na uchwycenie i zatrzymanie piękna roślin. W wystawie florystycznej Pamiętajcie o ogrodach bierze udział po raz czwarty.



    Maria Szałańska










  • Alina Sendłak, Rękodzielnia Dmuchawce
  • Obcowanie z przyrodą daje dużo siły i radości. Rodzinne - i nie tylko wypady - pod hasłem GDZIE NAS OCZY PONIOSĄ, prowokują i inspirują do działania. I tak już kolejny raz mam zaszczyt wziąć udział w wystawie dla pasjonatów patyków i kwiatów - florystów.





  • Rafał Staszczyk, Kwiaciarnia Plantacja
  • Z florystyką związany od 20 lat. Absolwent Polskiej Szkoły Florystycznej w Poznaniu. Od 9 lat prowadzi kwiaciarnię Plantacja w Szczecinie. Wielokrotny uczestnik wystaw i konkursów florystycznych. Prowadzi zajęcia z florystyki i organizuje warsztaty florystyczne.

  • Janusz Wilas
  • Doktorant Katedry Ogrodnictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Na co dzień zajmuje się badaniem związków biologicznie czynnych w roślinach ozdobnych. Dyplomowany mistrz florystyki. Łączy pracę naukową z pasją.



  • Aleksandra Wilczyńska, Kwiaciarnia Pod aniołami
  • Filozof - florysta. Skończyła filozofię na Uniwersytecie Szczecińskim i Podyplomowe Studia Florystyka na ZUT w Szczecinie. Nabytą wiedzę i umiejętności wykorzystuje m.in. w kwiaciarni Pod aniołami w Gryfinie, której jest właścicielką. Pasja stała się sposobem jej zawodowego spełnienia. "Lubię to, czym się zajmuję - granice kreatywności wyznacza wyobraźnia".





  • Agnieszka Zawadzińska, Rafał Piechocki, Katedra Ogrodnictwa ZUT Szczecin
  • Agnieszka Zawadzińska - doktor habilitowany, wykładowca Podyplomowych Studiów Florystyka. Prowadzi zajęcia dla studentów na kierunkach Architektura Krajobrazu i Ogrodnictwo na ZUT w Szczecinie, miłośniczka ogrodów botanicznych i tropikalnych roślin ozdobnych.






    Rafał Piechocki - mistrz florystyki, sekretarz Podyplomowych Studiów Florystyka ZUT, na co dzień pracownik Katedry Ogrodnictwa na ZUT w Szczecinie, pasjonat Szczecina, miłośnik rowerowych wycieczek i egzotycznych podróży.


  • Praca zbiorowa: Aleksandra Pawłowska, Alicja Pelc, Magdalena Sterna
  • Aleksandra Pawłowska - po raz czwarty bierze udział w wystawie Pamiętajcie o ogrodach. Z wykształcenia ogrodnik, z zawodu florysta, a jej hobby to tworzenie biżuterii. Kieruje się mottem "Tylko życie z pasją jest czegoś warte".





    Alicja Pelc - studentka US, z zawodu florystka, z zamiłowania scraperka. Uwielbia twórczo wykorzystywać czas. We florystyce pociągają ją kolory, faktury, struktury i możliwości, jakie daje połączenie kreatywności i kwiatów. W Plenerowej Wystawie Florystycznej Pamiętajcie o ogrodach uczestniczy czwarty raz. Prowadzi blog: kreat-ura.blogspot.com.






    Magdalena Sterna - "pasję do kwiatów odkryłam w wieku przedszkolnym. Wciąż rozwijam swój talent, poszukuję nowych pomysłów. Ostatnio coraz częściej sięgam po maszynę do szycia i spędzam czas przy robótkach ręcznych. W Plenerowej Wystawie Florystycznej Pamiętajcie o ogrodach uczestniczę czwarty raz"..






  • Policealna Szkoła Cosinus - Florystyka - prace zbiorowe pod kierunkiem Łukasza Krytkowskiego
  • Florystyka to wyzwania - i takie wyzwanie podjęły uczennice szkoły policealnej Cosinus, kierunku florystyka. Patrząc na zrealizowane prace, należy wiedzieć, iż mimo skromnego doświadczenia i pierwszego tak poważnego wystąpienia florystycznego, chcą one pokazać swoimi pracami świeżość pomysłu, odwagę tworzenia dużych kompozycji i wielką chęć, by to doświadczenie przekuć w coraz to lepsze prace, tak aby cały czas podnosić poziom zachodniopomorskiej florystyki.
    Szkoła Cosinus zaprasza absolwentów szkół dających wykształcenie średnie (także bez zdanego egzaminu maturalnego). Nauka w szkole trwa rok i obejmuje również praktyki zawodowe. Po ukończeniu szkoły można prowadzić kwiaciarnie i usługi florystyczne.

    Praca zbiorowa: Marta Bożko, Justyna Firlej, Katarzyna Grzywacz, Roksana Klimaszewska, Ewelina Kruszewska, Justyna Kwiatkowska, Justyna Oleszczyk, Laura Skiba, Natalia Sobczak, Magda Sowa, Zenona Sudoł Jacek Szaratkiewicz, Katarzyna Szaratkiewicz


    Praca zbiorowa: Grażyna Chłopek, Justyna Chudecka, Małgorzata Dobies, Izabela Griese, Monika Kiedrowicz, Teresa Mazur, Jolanta Olszówka, Izabela Pilarczyk, Teresa Pilarczyk, Marika Piskor, Monika Reszka, Maksymilian Wota, Łukasz Zawidzki



    Praca zbiorowa: Paulina Gutowska, Anna Kapusta, Beata Kordecka, Marzena Koszal, Agnieszka Kuczyńska, Karolina Leszczyńska, Kamila Lewczuk, Magdalena Lewczuk, Wanda Niewiadomska, Dagmara Piwowarska, Aleksandra Sitek, Paulina Sokół, Sonia Stępień, Wioletta Stępień
  • Szczecińska Szkoła Florystyczna - praca zbiorowa pod kierunkiem Mirelli Okińczyc-Zuwalskiej oraz Magdaleny Kiszczeńskiej: Renata Dąbrowska, Aurelia Fabiańska, Janina Lisowska, Monika Nowosielska, Karolina Rakszewicz, Koralia Sperczyńska, Małgorzata Zemełka-Paś
  • Szkoła powstała z miłości do kwiatów, umiejętności nauczania i pasji do tworzenia piękna. Jest szkołą dla dorosłych, kształcącą w zawodzie florysta, posiada uprawnienia szkoły publicznej, jest ośrodkiem egzaminacyjnym OKE. Kształci w rocznej, zaocznej szkole dla dorosłych, na rocznych kursach kwalifikacyjnych, kursach florystycznych (podstawowy, rozszerzony, dwustopniowy), warsztatach florystycznych. Szkoła gwarantuje praktyki w swoich kwiaciarniach lub zaprzyjaźnionych niemieckich firmach florystycznych. Słuchaczki Szczecińskiej Szkoły Florystycznej zaprezentują pracę wykonaną pod kierunkiem dyrektora szkoły - dyplomowanej florystki Mirelli Okińczyc-Zuwalskiej oraz Magdaleny Kiszczeńskiej - florystki, pasjonatki rękodzieła i wszelkiej pracy twórczej, na co dzień związanej z kwiaciarnią Kwiaciarenka, gdzie nasze słuchaczki odbywają praktyki.
  • Studenckie Koło Naukowe Florystów, ZUT Szczecin - praca zbiorowa pod kierunkiem dra Piotra Salachny: Wojciech Senderek, Bożena Wieczorek, Łukasz Wierzbiński
  • W ramach działalności Koła studenci poznają zasady kompozycji florystycznych, pomagają przy wykonywaniu dekoracji z roślin na uroczystości swojej uczelni, uczestniczą w sesjach kół naukowych przygotowując wystawy oraz prowadzą badania naukowe dotyczące roślin ozdobnych.

    Wojciech Senderek - pasjonat zieleni, inżynier ogrodnictwa. W celu kreowania własnego ogrodu stale poszerzający swą wiedzę na temat roślin ozdobnych. Członek Studenckiego Koła Naukowego Florystów ZUT w Szczecinie.







    Bożena Wieczorek - świeżo upieczona inżynier ogrodnictwa, członkini Naukowego Koła Florystów ZUT w Szczecinie. Wielka miłośniczka flory i fauny, a także baczna obserwatorka świata mody i projektantka biżuterii, szukająca inspiracji w świecie roślin.







    Łukasz Wierzbiński - od dzieciństwa miłośnik roślin - nie tylko ozdobnych. Inżynier ogrodnictwa, wolontariusz Podyplomowych Studiów Florystyka ZUT w Szczecinie, prezes Studenckiego Koła Naukowego Florystów ZUT.







  • Podyplomowe Studia Florystyka ZUT w Szczecinie - praca zbiorowa pod kierunkiem dra Piotra Salachny: Ilona Bartłomiejska, Anna Krzywiec, Beata Kulig, Ewa Kusińska, Magdalena Matusiak, Edyta Polakowska, Karolina Pazoła, Sylwia Stasiak, Małgorzata Ulanowska-Dylik, Karolina Wolert
  • Podyplomowe Studia Florystyka ZUT w Szczecinie to profesjonalny projekt edukacyjny skierowany do osób pragnących nauczyć się nowoczesnej sztuki florystycznej. Słuchacze w trakcie trwania studiów nabywają umiejętności wykonywania m.in. wiązanek okolicznościowych, aranżacji w naczyniach, bukietów ślubnych, dekoracji weselnych, wieńców pogrzebowych, nasadzeń roślin doniczkowych. Absolwenci otrzymują prestiżowy tytuł florysty - honorowany w Europie i na świecie.

    Ilona Bartłomiejska - "pewnie powinnam tu napisać, że zamiłowanie do kwiatów i wrażliwość na ich piękno mam od urodzenia. Wszystko to już od najmłodszych lat próbowali we mnie wzbudzić rodzice, gdy na naszej działce ogrodowej z nudów wyrywałam kwiatom płatki. Przeznaczenie dało znać o sobie przy wybieraniu kierunku studiów: padło na biologię, jednak stworzenie zielnika skutecznie mnie przekonało, że biologiczna strona kwiatów to nie to. Ostatecznie zostałam magistrem pielęgniarstwa i ukończyłam studia podyplomowe z neurokognitywistyki na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Studiując ten drugi kierunek zainteresowałam się zagadnieniem: czy rośliny mogą mieć świadomość? Odpowiedzi na to pytanie poświęciłam swoją pracę dyplomową oraz artykuł naukowy, wydrukowany w Rocznikach Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie Neurokognitywistyka w patologii i zdrowiu (2013). Dziś sama mam swój ogródek i rozwijam w sobie pasję florystyki".

    Anna Krzywiec - "jestem absolwentką Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania US i słuchaczką Podyplomowych Studiów Florystyka ZUT w Szczecinie. Od zawsze byłam wielbicielką kwiatów, a od dłuższego czasu jestem również pasjonatką sztuki florystycznej. Bardzo chcę łączyć pracę zawodową ze swoją pasją, bo to daje człowiekowi spełnienie w życiu i pełnię szczęścia, dlatego moim marzeniem jest praca we własnej kwiaciarni. Przyświecające mi motto brzmi: Jak długo istnieje chociaż jeden kwiat, tak długo nie można zanegować wizji piękniejszego, wyższego świata".



    Beata Kulig - mieszka w Gdyni, jest mamą trzech chłopców. Zmienia swoje życie kierując się pasją i tym co kocha. Od lipca 2014r. pracuje w kwiaciarni. W swojej pracy ceni kontakt z drugim człowiekiem. Jest uważnym i życzliwym słuchaczem. Lubi obdarowywać ludzi uśmiechem i dobrym słowem. Wypoczywa aktywnie, wędrując z plecakiem, aparatem fotograficznym i ...sekatorem. Lubi naturalizm. Otacza się elementami przyrody z lasów i łąk. Zachwycona urokiem Toscanii... Od roku zdobywa wiedzę florystyczną na różnego rodzaju warsztatach, a od października 2014r. jest słuchaczką Podyplomowych Studiów Florystyka ZUT w Szczecinie.

    Ewa Kusińska - z wykształcenia architekt krajobrazu. Ukończyła także studia podyplomowe z zakresu planowania przestrzennego i urbanistyki. Obecnie jest słuchaczką Podyplomowych Studiów Florystyka ZUT w Szczecinie. Lubi spacerować po lasach, parkach i ogrodach (bo przyroda tworzy najpiękniejsze dzieła), z których czerpie inspiracje do swoich prac. Florystyka jest dla niej połączeniem sztuki i rzemiosła.



    Magdalena Matusiak - absolwentka Architektury Krajobrazu na ZUT w Szczecinie. "Na co dzień łączę rozsądek z pasją - prowadzę własną działalność związaną z wykonywaniem map cyfrowych oraz pracownię florystyczną Novalis. Obecnie spełniam swoje marzenia i rozwijam skrzydła jako studentka Podyplomowych Studiów Florystyka ZUT w Szczecinie. Rób to, co kochasz, a nigdy nie będziesz musiał pracować - do tego dążę".




    Edyta Polakowska - lat 35, z wykształcenia nauczyciel języka angielskiego i geografii w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Międzyzdrojach. Florystyką interesuje się od kilku lat. Od ubiegłego roku prowadzi zajęcia artystyczne z florystyki i podjęła Studia Podyplomowe Florystyka ZUT w Szczecinie. Od bieżącego sezonu rozpoczęła pracę nad ogródkiem przy szkole i tworzeniem zasobów na zajęcia.




    Karolina Pazoła - magister administracji samorządowej. Sześć lat temu, pod wpływem męża zajmującego się na co dzień roślinami, rozpoczęła swoją pracę jako florystyka. Zakochana niemal we wszystkim, co jest związane z naturą. Czas wolny często spędza na bliższych i dalszych wyprawach rowerowych i fotografowaniu. Wszędzie szuka inspiracji. Bezustannie podnosi kwalifikacje. Obecnie studentka Podyplomowych Studiów Florystyka ZUT w Szczecinie.







    Sylwia Stasiak - Jeśli wkładasz w marzenia całe swoje serce, nic nie będzie dla ciebie zbyt trudne - od zawsze związana z bankowością i finansami. A jednak z otoczenia wskaźników i wykresów potrafi przenieść się w delikatny i kolorowy świat florystyki, w którym - kto wie - może i zostanie na zawsze ?



    Małgorzata Ulanowska-Dylik - "jestem nauczycielką biologii. Od kilku lat moją pasja stała się florystyka. Lubię otaczać się kwiatami oraz tworzyć z nich bukiety i różne kompozycje. Tą pasją zaraziłam też swoje uczennice, które chętnie uczestniczyły w organizowanych przeze mnie zajęciach. Swą przyszłość chciałabym związać z florystyką, która byłaby dla mnie doskonałym uzupełnieniem wykonywanego zawodu".

    Karolina Wolert - "ukończyłam z tytułem magistra studia na Uniwersytecie Szczecińskim, kierunek Pedagogika Pracy Socjalnej i Resocjalizacja. Prywatnie jestem matką dwóch synów i córki. Na co dzień nie pracuję zawodowo ponieważ zajmuję się wychowywaniem najmłodszego dziecka. Z florystyką mam do czynienia od momentu, kiedy rozpoczęłam Podyplomowe Studia Florystyka ZUT w Szczecinie. Jest to w moim życiu zupełnie nowa dziedzina, w której chciałabym się móc doskonalić. Przez bardzo długi czas szukałam pasji, której mogłabym się poświęcić. I myślę, że w końcu udało mi się tego dokonać. Florystyka sprawia mi niesłychaną radość, zadowolenie z tego co robię. Chociaż dopiero się uczę i wiem, że droga jeszcze przede mną daleka, to fakt ten w ogóle mnie nie zniechęca. W przyszłości chciałabym mieć własną kwiaciarnię".

mecenat

FLOATING GARDEN

partnerzy


ZWIK
MULTIKWIAT

© FM Firma Marketingowa Robert Szyjanowski